Дизайн упаковки молочної продукції
click fraud detection
Головна / Блог / Дизайн упаковки молочної продукції

Дизайн упаковки молочної продукції

118

Разработка дизайна упаковки молока

Бажаючи купити продукт, в першу чергу ми звертаємо увагу на упаковку, і тільки потім цікавимося ціною та складом. Це відбувається підсвідомо. За цей процес ми жодним чином не відповідаємо. Просто одні продукти для нас привабливі та викликають зацікавленість та довіру, а інші – відштовхують. А річ в упаковці. Тому сьогодні говоритимемо про дизайн упаковки молочних продуктів. Наочно побачити, як справи на світовому ринку, можна простеживши основні тренди, що спостерігаються в Україні та в Західних країнах.

Дизайн упаковки молока

Упаковка молока – основні тренди у розробці дизайну

Намагаючись продати нам продукт, дизайнерами використовуються не лише кольори, а й елементи та композиції. Грамотна подача є тією рушійною силою, що підштовхує нас до покупки молока, йогуртів або ряженки. Досліджуючи ринок молочної продукції, ми визначили основні тренди у дизайні упаковки молока. Пропонуємо познайомитись з ними більш детально.

Мінімалізм завжди актуальний

Пробігши поглядом по вітринах молочної продукції, ви напевно відмітите тенденцію – основним кольором упаковки є білий. Це цілком очевидно, адже саме він асоціюється у більшої частини населення з молоком. Органічно він виглядає у поєднанні з блакитним та світло-зеленим. Подібне рішення трапляється приблизно у 80% всіх молочних упаковок. Але все-таки подача товару у вітчизняних і західних виробників відрізняється. У Європі найчастіше зустрічається мінімалізм. На упаковках відсутні зайві деталі, багато брендів обмежуються парою написів. Головний акцент робиться на створенні враження надійності. При погляді на упаковку відразу стає зрозумілим, що це серйозна компанія, яка відповідає за якість свого продукту.

В Україні виробники поки що побоюються віддавати перевагу мінімалізму. Так, у дизайні також переважає білий колір, але він розбавлений ілюстраціями чи народними орнаментами. Відрізняється дизайн від європейських ТМ та тим, що логотип виводиться на перший план. У західних виробників на перший план виводиться назва продукту.

Поля та зелені луки

Коли ставку зроблено на екологічність, на упаковках зустрічаються зображення зелені, сільських будиночків та полів. Це класика у дизайні молока, що дозволяє віддалитися від промислових асоціацій, пов’язаних із виробництвом продукту. Також часто на упаковках можна зустріти млини, снопи сіна, корів, загалом символи сільського розміреного життя. Це створює враження домашнього продукту, як у бабусі та дідуся в дитинстві.

На заході виробники також активно користуються традиційними прийомами. Багато торгових марок обирають рукописний шрифт назви. Це не випадково, адже це запорука дружньої атмосфери. Свіжість продукту підкреслюється за допомогою зображення кількох крапель молока. В Україні дедалі частіше використовують образи сільського життя. Якщо говорити про бренди «Наша ферма» та «Селянське», дизайн плетеного кошика та картатої скатертини є відображенням ідеї та позиції компаній. До речі, зелені луки також є.

Переконайся сам

Щоб підкреслити натуральність товару, виробники часто застосовують прозору упаковку. Вона може бути виконана як з пластику, так і скла. Цей прийом не тільки викликає асоціації чистоти і свіжості, а й дозволяє покупцю побачити сам продукт.

Персонажі роблять бренд «живим»

Упаковки з яскравими ілюстраціями та цікавими історіями приваблюють молодь, а мультяшні герої будуть цікаві дітям. У Європі багато виробників віддають перевагу сторітелінгу. На їх упаковках зустрічаються ілюстровані історії, з яких як діти, так і дорослі зможуть дізнатися для себе багато цікавого.

Вітчизняні виробники найчастіше використовують мультяшних персонажів. Яскравим представником є ​​бренд «Простоквашино». Кіт Матроскін та Шарик не лише налаштовують на позитивний лад, а й викликають довіру. Більшість знає цих героїв з дитинства, що автоматично підполягає лояльність цільової аудиторії. До того ж така упаковка покликана подолати нелюбов до молочних напоїв, що часто спостерігається у дітей.

Розкіш понад усе

У боротьбі за преміум-сегмент ринку виробники часто наголошують на елегантності та лаконічності. Але дизайн сучасної упаковки може бути відверто розкішним. Перевага надається білим і золотим тонам, які завжди виглядають дорого.

Дизайн упаковки молока

Етапи створення дизайну упаковки молока

Процес створення упаковки можна поділити на кілька етапів.

  1. Бріфінг. На цьому етапі замовник розповідає своє бачення підсумкового результату, ставить перед командою дизайнерів та креативників основні завдання, які хоче втілити у дизайні. Нам важливо розуміти ваше УТП, позиціонування на ринку і просто ваше бачення. Завдяки заповненому брифу ми точно знаємо, на чому варто наголосити, щоб отримати по-справжньому крутий результат. Це і буде нашою відправною точкою, від якої ми відштовхуватимемося при виборі концепцій.
  2. Аналіз та дослідження. Далі ми проводимо аналіз ринку молочних продуктів, вивчаємо актуальні тенденції та товари конкурентів. Досліджуються інтереси покупців, їх переваги. Це дозволяє вигідно подати продукт замовника і викликати інтерес у цільової аудиторії.
  3. Створення концептів. Озброївшись отриманою інформацією, дизайнери приступають до розробки оригінального дизайну упаковки. Комплексний підхід дозволить їй стати потужним інструментом продажу. При розробці унікального дизайну та тактильної складової обов’язково враховуються психологія сприйняття та світові тренди.
  4. Вибір підсумкового концепту. Ми демонструємо напрацювання замовнику, з яких він вибирає найперспективніший на його розсуд. При необхідності вносимо відповідні коригування, доводимо фінальний варіант до ідеалу.
  5. Ми «приміряємо» розроблений дизайн на різні види упаковок, щоб він яскраво виглядав, як на м’якому «пакеті», так і на скляній пляшці.

При створенні дизайну упаковки молочної продукції важливо розуміти, що на одному креативі “далеко поїхати не вдасться”. Потрібний комплексний підхід у вирішенні завдання, що включає аналіз конкурентного середовища, переваг потенційних покупців, сучасні тренди. Тільки так можна створити дизайн, що потрапляє у серце цільової аудиторії.

Чому саме True Branding Buro?

Бажаєте яскраво заявити про себе на ринку, привернути увагу споживачів та оминути конкурентів? Це до нас. Наша команда попрацює над тим, щоб нова упаковка не тільки викликала інтерес і транслювала вашу надійність, а й щоб її просто не хотілося випускати з рук. У ході роботи ми уникаємо штампів і кліше, створюючи дизайн, який не втратить своєї актуальності як мінімум десять років.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

https://true-ag.com/blog/post/dizajn-upakovki-molochnoj-produkczii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Давайте

співпрацювати!

Надіслати
повідомлення

Отримайте консультацію
зручним для Вас способом!

Відповімо протягом хвилини!

Заявка отправлена успешно, наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время!