Розробка бренд стилю. Дизайн бренду. Візуальний образ
click fraud detection
Головна / Блог / Розробка бренд стилю. Дизайн бренду. Візуальний образ

Розробка бренд стилю. Дизайн бренду. Візуальний образ

448

Разработка бренд стиля

Ще якихось тридцять років тому майже одна шоста частина суші жила за законами планової економіки. Ця система характеризувалася низькою конкуренцією. З огляду на це виробникам не було жодної потреби виділятися. На полицях магазинах перед покупцями поставали ідентичні пляшки молока та картонні коробки з рафінадом. Перехід до ринкової економіки запровадив серйозні зміни. Сьогодні виробники просто не мають права бути «як усі». Тільки привертаючи увагу і сформувавши емоційну прихильність, можна завоювати ринок. А зробити це можливо завдяки розробці бренд-стилю.

Що таке бренд-дизайн і які завдання вирішує?

Бренд-дизайн – візуальна складова бренду, система елементів, що формують його відомий образ. Він дозволяє диференціювати продукти компанії з багатьох аналогів. Основними складовими є логотип, фірмовий стиль, етикетка та упаковка, веб-дизайн. Можливі й інші додаткові елементи, виходячи з особливостей сфери діяльності підприємства. Унікальний образ виділить ваш продукт на тлі конкурентних. Незважаючи на очевидну важливість цього завдання, воно не є єдиним. Дизайн бренду дозволить:

 1. Збільшити запам’ятовуваність продукту чи цілої лінійки.
 2. Справити враження та сформувати позитивний відгук у цільової аудиторії.
 3. Вибудувати прихильність споживачів до товарів, викликавши емоційний взаємозв’язок.
 4. Відчутно зменшити витрати на рекламні кампанії та просування новинок компанії.

Але варто сказати, що дизайн бренду – зовсім не мистецтво у чистому вигляді. Одного креативу тут явно замало. Щоб яскрава і красива картинка стала ефективним інструментом розвитку компанії, без комплексу досліджень та аналізу ринку не обійтись. Вивченню підлягають побажання та болі цільової аудиторії, які закриває продукт, досвід конкурентів, їх сильні та слабкі сторони, характеристики самого товару та багато іншого. Без цих знань дизайн буде всього лише набором красивих картинок, що не мають прив’язки до конкретного товару або бренду.

 

Образ бренда

Вимоги до бренд-дизайну

Кожен бренд є унікальним. Тому створення образу бренду завжди має бути персоналізованим. Але все ж таки є ряд загальних критеріїв, яким повинен відповідати по-справжньому крутий бренд-дизайн:

 1. Логічність. Основні атрибути бренду повинні транслювати належність до певної товарної групи та цінової категорії.
 2. Запам’ятовуваність. Краще відмовитись від складних елементів візуальної комунікації. Вони повинні бути легкими у сприйнятті і гармонійно поєднуватися між собою. Відмінність від конкурентів та акцент на ваших сильних сторонах – обов’язкова умова.
 3. Привабливість. Додаткову цінність продукту додасть креативна та гумористична ідея, якщо вона буде покладена в основу бренд-дизайну. Це сприяє формуванню емоційної прихильності, збільшуючи продажі.
 4. Адаптивність. Фірмова символіка має однаково добре виглядати на будь-яких носіях. Наприклад, якісний логотип читабельний і пропорційний як на листівці формату А8, так і на білборді. Це стосується й інших елементів бренд-дизайну.

Кому потрібна розробка бренд-дизайну?

Значно простіше сказати, кому вона не потрібна. Власний бренд необов’язковий хіба що для компанії, яка є монополістом, і коли передбачається відсутність конкурентів у найближчому майбутньому. За відсутності вибору у споживачів, як говорилося на початку статті, можна й виробляти молоко в однакових пляшках і рафінад в ідентичних картонних коробках. Якщо є хоча б один конкурент, бренд-дизайн необхідний, як повітря.

Представники малого бізнесу

Чули приказку: «Поганий солдат, який не мріє стати генералом»? Це стосується й бізнесу. Звичайно тоді, коли його власник не збирається обмежуватися одним кіоском. Бренд – дизайн вирішує такі завдання:

 1. Залучення цільової аудиторії.
 2. Підвищення конкурентоспроможності товарів.
 3. Формування лояльного відношення цільової аудиторії.

Середній бізнес

Дизайн бренду – це не лише про розробку візуальних елементів комунікації, а й про стратегію розвитку. Якщо дотримуватись обраного вектора, компанія отримає можливість:

 1. Розширити ринок збуту.
 2. Зайняти лідируючі позиції у обраному сегменті ринку.

Великий бізнес

Швидше за все, великі компанії вже мають власний бренд. Але світ не стоїть на місці. На ринку вирує життя. Одні гравці залишають його, а їхнє місце посідають інші. Імовірність перегляду споживачами своїх уподобань та зміни економічної ситуації також не варто скидати з рахунків. Це вагомі чинники, щоб оновлювати візуальний образ час від часу, враховуючи зміни у трендах та економічній ситуації. Результат не змусить себе чекати:

 1. Утримання старих покупців та залучення нових.
 2. Бренд залишиться актуальним у світі, що швидко змінюється.
 3. Забезпечується збільшення продажів і відповідно прибутку.

Незалежно від того, йдеться про виробників автомобілів чи продуктів харчування, всі вони однаково потребують професійно розробленого брендингу.

Дизайн бренда

 

Етапи розробки бренд-дизайну

Бренд – основа формування образу, що запам’ятовується. Ефективний бренд здатний сформувати також міцну емоційну прихильність до послуги або продукту. Щоб зробити бренд таким, одних фірмових кольорів та логотипу недостатньо. Професійна розробка бренд-дизайну – складний багатоетапний процес і зараз ми розповімо, як він відбувається за стінами True branding buro.

 1. Брифінг – визначення особистості та характеру. Яким ви бачите власний бренд? Які ідеї бажаєте донести до цільової аудиторії? Тільки відповівши на ці питання можна визначити подальший вектор розвитку, сформувавши базове уявлення, як про продукт, так і про компанії загалом.
 2. Вивчення сегмента ринку: конкурентів та цільової аудиторії. Чого хочуть ваші потенційні споживачі? У чому відмінність пропозицій конкурентів від ваших? У чому ваші сильні сторони? Які тенденції у вибраному сегменті ринку? Наша команда шукає відповіді на ці запитання, провівши великомасштабні дослідження.
 3. Розробка візуалізації. Використовуючи інформацію про компанію та продукт, вказану у брифі, наші бренд-дизайнери приступають до розробки концептуальних рішень. Кожен концепт має свої особливості. Але кожен із них відбиває характер майбутнього бренду.
 4. Створення фірмового стилю. Після того, як презентація та концепції були узгоджені із замовниками, дизайнери приступають до творчої частини роботи. На цьому етапі створюються кольори, графіка, логотип та унікальні шрифти. Підсумковий варіант обов’язково перевіряється на унікальність та розвивається на всі носії – сайт, поліграфію та упаковку.
 5. Розробка брендбуку. Багато хто помилково вважає, що це свого роду посібник з оформлення. Певною мірою це твердження, звісно, ​​вірне. Брендбук включає детальний опис айнентики, запобігаючи розмиттю образу і спотворенню кольорів. Але в ньому міститься й інша інформація – про філософію та цінності бренду, його цільову аудиторію, комунікаційні канали, яким віддається перевага. Це база побудови успішного та ефективного бренду. Але цей перелік робіт не є остаточним. Можливе розширення за рахунок проведення підготовки перед друком та формування комплексної стратегії розвитку. Список визначається індивідуально, виходячи з особливостей конкретної компанії та її завдань.

Фрілансер проти брендингового агентства. Де замовити бренд-дизайн?

Вибір виконавця – актуальна тема для підприємців, котрі планують розробку дизайну торгової марки. Одні вважають за краще звертатися до брендингових агенцій, бажаючи співпрацювати з професіоналами. Інші ж мають на меті заощадити, і замовляють роботу у фрілансерів. Обидва варіанти мають, як свої переваги, так і недоліки. Ця тема заслуговує на більш детальний розгляд.

Фрілансери – переваги та підводні камені

Сьогодні не важко знайти виконавця на спеціалізованих біржах. Перш ніж звернутися до фрілансера, потрібно врахувати кілька моментів:

 1. Для однієї людини проведення повного обсягу роботи – непосильне завдання. Якщо ж виконавець і впоратися, цілком можливо, що дослідження можуть забрати багато часу. Не виключено, що після закінчення аудиту отримана інформація буде не актуальною.
 2. Фрілансерів ділять на дві групи – любителів свободи та людей, які є найманими співробітниками компаній, а на біржі перебувають лише у вільний час. Перші можуть зненацька зникнути, причому разом із передоплатою. Штатні фахівці є акуратнішими, але вони обмежені в часі. Що це означає? З вашим проектом працюватимуть за залишковим принципом.
 3. На біржах фахівці підрозділяються на топових та початківців. Перші вимагають за свою роботу менше грошей, ніж агенції, але все одно вартість їхніх послуг досить висока. А новачки пропонують демократичнішу цінову політику. Але вам потрібно усвідомлювати, що ваш проект для них – тренування.

Звернення до брендингової агенції – плюси та мінуси

В основі крутого дизайну завжди лежать знання. Йдеться про інформацію про компанію, потенційних споживачів та специфіку ринку. Крім бренд-дизайнерів в агентствах над вашим проектом працюватимуть і маркетологи, аналітики та стратеги. Саме вони закладають фундамент, на якому будуватиметься візуальний образ бренду. Досвід брендингових агенцій та бюро також не варто недооцінювати. Саме він у поєднанні із командною роботою забезпечує крутий результат. Якщо говорити про недоліки, то ложкою дьогтю може бути хіба що ціна. Якість коштує грошей.

Якщо ви не шукаєте компромісу між якістю і ціною, і для вас важливий результат, True branding buro – найкращий вибір! З нами ви отримаєте повну упаковку вашої присутності на ринку. Звісно, ​​з вашою філософією та меседжами, які споживачі будуть впізнавати при першому дотику. Не залишайте успіх на завтра – сміливо залишайте заявку, і над вашим проектом працюватимуть профі!

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

https://true-ag.com/blog/post/razrabotka-brend-stilya-dizajn-brenda-vizualnyj-obraz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Давайте

співпрацювати!

Надіслати
повідомлення

Отримайте консультацію
зручним для Вас способом!

Відповімо протягом хвилини!

Заявка отправлена успешно, наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время!