Фірмовий стиль + гайдлайн = дружба?
click fraud detection
Головна / Блог / Фірмовий стиль + гайдлайн = дружба?

Фірмовий стиль + гайдлайн = дружба?

100

графические элементы

Розробка фірмового стилю є частиною глобального процесу по виведенню бізнесу “в люди” – брендингу. А ви знали, що для коректного використання фірмового стилю існує ціла збірка правил і технічних характеристик? Все серйозно, тому що помилка може обійтися надто дорого. А документ з цими правилами називається гайдлайн.

Давайте детальніше розберемо, що таке фірмовий стиль сам по собі і що може міститися в гайдлайні.

Фірмовий стиль відповідає за “зовнішність” вашої компанії, яка справляє перше враження, формує ставлення споживача і, найголовніше, – відрізняє компанію від інших. Що входить в фірмовий стиль?

 • логотип
 • товарний знак
 • фірмова гамма кольорів
 • фірмові шрифти

Це стандартний набір, який може розширюватися відповідно до специфіки та сферою діяльності компанії.

Фірмовий стиль завжди транслюється на певних носіях, наприклад: вивіска, брендбук, візитки, бейджи, конверти, упаковка, спеціальні бланки, email-розсилка і т.д. Зрозуміло, у них єдине оформлення, яке і формує образ.

Отже, фірмовий стиль – це якийсь комплекс візуальних характеристик бренду, і для його управління потрібні інструкції.

Тут на арену виходить гайдлайн. Це технічний опис фірмового стилю і збірка правил використання логотипу, шрифтів, корпоративних кольорів та інших візуальних складових бренда.

Це свого роду керівництво, що дозволяє безпомилково використовувати візуальні елементи для виготовлення сувенірної продукції, мерчу, корпоративної поліграфії (бланки, папки, щоденники), дизайну упаковок, а також комунікації онлайн (на сайті, в соціальних мережах).

Документ призначений в основному для керівників, дизайнерів і маркетологів. Без нього неминучі серйозні помилки в побудові бренду.

Цілі гайдлайну

Гайдлайн бренду потрібен для того, щоб:

 1. Чітко і правильно сформувати бажаний образ бренду, уникнути невірного трактування візуальних ідентифікаторів. “Неправильно зрозумілий” відтінок зеленого в логотипі може принести чимало проблем в плані ідентифікації бренду, його унікальності, впізнаваності, відображення офлайн і онлайн. І це тільки окремий випадок.
 2. Привести всі носії фірмового стилю до “єдиного знаменника”. Такий підхід дозволяє підвищити довіру до бренду і рівень впізнаваності.
 3. Полегшити взаємодію з маркетинговими агентствами і окремими фахівцями. Просто надайте дизайнерам гайдлайн і опишіть загальну концепцію креативу, – і все елементи айдентики точно будуть правильно розміщені на носіях, відповідаючи правилам їх використання.

Все це дозволяє маркетологам бути впевненими в привабливості фірмового стилю компанії на носіях будь-якого роду.

Що міститься в гайдлайні?

Гайдлайн фірмового стилю включає в себе опис його елементів і набір інструкцій, що регламентують правильні варіанти застосування констант бренду:

 1. Опис константи марки (логотип, колірні схеми, шрифти), для яких складалися правила.
 2. Фірмовий блок – взаємне розташування елементів.
 3. Застосування фірмових кольорів (поєднання кольорів і відтінків), шрифтового наповнення (кегль, інтервали і ін.).
 4. Версії побудови логотипу і його охоронної зони – вказівки по розташуванню, зміни масштабу в залежності від застосування, можливості варіювання палітри і т. д.
 5. Правила використання логотипу в кольорі, чорно-білому варіанті, на різних фонах, а також неприпустимі варіанти використання логотипу.
 6. Загальні правила розробки макетів.
 7. Оформлення елементів в діловій документації.
 8. Фірмова ідентифікація корпоративної канцелярії (розташування графічної атрибутики на бланках, конвертах і т. п.).
 9. Принципи оформлення та верстки поліграфічних продуктів, зовнішньої реклами, POS-матеріалів.
 10. Сувенірна продукція, уніформа, транспорт та ін.
 11. Інші приписи залежно від специфіки бренду.

Чим гайдлайн відрізняється від брендбуку?

Гайдлайн відображає лише візуальні характеристики бренду і правила їх застосування. Цей документ допомагає зорієнтувати штатних і залучених фахівців.

А брендбук – це програмний документ, де містяться такі атрибути бренду, як місія, цінності, принципи, цілі в короткостроковій і довгостроковій перспективі, досягнення, продукти. Цей документ відповідає на питання: про що компанія?

Причому дана інформація лише для внутрішнього користування, зокрема, топ-менеджерів, які беруть до уваги брендбук в прийнятті стратегічних рішень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

https://true-ag.com/blog/post/firmovij-stil-gajdlajn-druzhba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Давайте

співпрацювати!

Надіслати
повідомлення

Отримайте консультацію
зручним для Вас способом!

Відповімо протягом хвилини!

Заявка отправлена успешно, наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время!